Denizyolu Taşımacılığı

Esen Konteyner Taşımacılık - Parsiyel Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri

Uluslararası denizyolu taşımacılığı alanında deneyimli ve uzman kadromuz ile en zor, en karmaşık görünen lojistik ihtiyaçlarınızı bile yaratıcı yaklaşımlarımızla, sorunsuz şekilde çözüme kavuşturuyoruz.

Dünyada denizyolu taşımacılığı konusundaki deneyimleri ile ön plana çıkan 3500’ün üzerindeki acentemiz ile birlikte, gemi taşımacılığı, depolama, dağıtım, gümrükleme, proje taşımacılığı konularında size geniş rota seçenekleri sunuyor ve denizyolu nakliye ihtiyaçlarınızı esnek ve üretim takviminize uygun çözümlerle karşılıyoruz.

 

İthalat ve ihracatta, denizyolu taşımacılığında profesyonel, güvenilir ve ekonomik hizmet standartlarını gözeterek; yaygın uluslararası network ağı olanaklarımızla ihtiyacınız olan taşımacılık hizmetini doğru zamanlama ile sağlıyoruz. 

Denizyolu Taşımacılığı Nedir?

 

Kargo anlayışı ve lojistik yönetim ilkeleri üzerine bir araştırma yaptığınızda, taşıma sistemlerinin farklı seçenekler ile sunulduğunu göreceksiniz.
Ürettiğiniz ürünün ya da göndermek istediğiniz ürünün ya da herhangi bir belgenin veya emtianın veya bir kimyasal maddenin ya da herhangi bir maddenin, bir ülkeye ulaşmasını arzu ediyor iseniz, tercih edebileceğiniz sistemler, deniz, hava, kara gibi seçeneklerden meydana gelecektir.
Günümüzde tercih edilen popüler seçeneklerden bir tanesi, denizyolu taşımacılığı olarak karşınıza çıkacaktır. Denizyolu taşımacılığı nedir? Deniz yolları üzerinden, limanlar arası transfer işleminin gerçekleştirilmesi, ürünlerin nakledilmesi, istenilen yere, istenilen zamanda gönderilmesi anlamına gelmektedir.

Lojistik, en basit tanımı ile bir ürünün ya da malın bir noktadan bir diğer noktaya ulaştırılması olarak tanımlanmaktadır. Bu ulaşımın planlanmasına ürünün yapısı, ürünün lojistiği için ayrılan bütçe, ürünün bulunduğu lokasyon ve ürünün ulaştırılması gereken lokasyon, süre, süreç, iklimsel koşullar gibi yönetilmesi gereken pek çok faktör devreye girmektedir. İşte lojistik hizmet sağlayan tedarikçinizin uzmanlığı bu unsurların görünür, görünmez tüm bileşenleri ile ele alınıp doğru şekilde yönetilip yönlendirildiği noktalarda kendisini göstermektedir.