Konteyner Taşımacılığı

Esen Konteyner Taşımacılık - Parsiyel Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri

Uluslararası ticaretin gelişimi ile birlikte lojistik süreçlerin aksamadan, hasarsız ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesi konusundaki ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Geçmiş yıllarla kıyaslandığında, uluslararası ticaretle ilgilenen işletmelerin sayısı ile birlikte bu işletmelere profesyonel anlamda lojistik hizmeti veren firmaların sayısı da artış göstermekte bu durum da taşınan yük miktarının çoğalmasına ve çeşitlenmesine sebep olmaktadır. Dolayısıyla artık sadece sunulan lojistik servisler değil, bu hizmetin sağlanmasında kullanılan ekipman ve araçlar da oldukça önem teşkil etmektedir.

Konteyner taşımacılığı, özellikle uluslararası taşımacılık hizmetinde tercih edilen bir taşımacılık türüdür. Dünya üzerinde yüklerin çeşitlenmesi ve taşımacılık taleplerinin gitgide artması sebebiyle konteyner taşımacılığına da ilgi aynı oranda artmaktadır.

Konteyner Taşımacılığı Nedir?

Konteyner taşımacılığı, konteyner adı verilen sandıklarla yapılan bir nakliye türüdür. Konteynerlar, aynı boyutlarda standart ölçüler olacak şekilde üretiliyor olsa da farklı türleri mevcuttur. Bu türler, taşınacak olan yüke göre seçim şansı tanıyor.

Konteyner ile nakliye, bir taşımacılık türü olmasına rağmen karayolu, denizyolu, havayolu ve demir yolu taşımacılığı gibi türlerle beraber tercih edilebilir. Çoğunlukla denizyolu taşımacılığı ile tercih edilen bu taşımacılık türünde aynı ürün gruplarının taşıması yapılabildiği gibi aynı konteyner içinde farklı ürün grupları da yer alabiliyor.